Yang – Mills – Higgsovy rovnice - Yang–Mills–Higgs equations
V matematice je Yang – Mills – Higgsovy rovnice jsou souborem nelineární parciální diferenciální rovnice pro Pole Yang – Mills, dané spojením, a a Higgsovo pole, dané částí a vektorový svazek. Tyto rovnice jsou
Tyto rovnice jsou pojmenovány po Chen Ning Yang, Robert Mills, a Peter Higgs. Jsou velmi úzce spjaty s Ginzburg – Landauovy rovnice, pokud jsou vyjádřeny v obecném geometrickém prostředí.
M.V. Goganov a L.V. Kapitanskii prokázali, že Cauchyův problém pro hyperbolické Yang – Mills – Higgsovy rovnice v hamiltonovském rozchodu na 4-dimenzionálním Minkowského prostoru má jedinečné globální řešení bez omezení v prostorovém nekonečnu. Kromě toho má řešení vlastnost rychlosti konečného šíření.
Viz také
Reference
- M.V. Goganov a L.V. Kapitansii, „Globální řešitelnost počátečního problému pro Yang-Mills-Higgsovy rovnice“, Zapiski LOMI 147,18–48, (1985); J. Sov. Math, 37, 802–822 (1987).
![]() | Tento fyzika související článek je a pahýl. Wikipedii můžete pomoci pomocí rozšiřovat to. |
![]() | Tento matematická analýza –Vztahující se článek je pahýl. Wikipedii můžete pomoci pomocí rozšiřovat to. |