Holomorfní diskrétní reprezentace řady - Holomorphic discrete series representation - Wikipedia
V matematice, a reprezentace holomorfní diskrétní řady je diskrétní reprezentace řady a napůl jednoduchá Lieova skupina které lze přirozeně reprezentovat jako a Hilbertův prostor holomorfních funkcí. Jednoduché Lieovy skupiny s holomorfní diskrétní řadou jsou ty, jejichž symetrický prostor je Hermitian. Holomorfní reprezentace diskrétních řad jsou nejjednodušší reprezentace diskrétních řad, které lze studovat, protože mají nejvyšší nebo nejnižší váhy, což činí jejich chování podobné chování konečně-dimenzionálních reprezentací kompaktních Lieových skupin.
Bargmann (1947) našel první příklady holomorfních diskrétních reprezentací řad a Harish-Chandra (1954, 1955a, 1955c, 1956a, 1956b ) klasifikoval je pro všechny polojednoduché Lieovy skupiny.
Martens (1975) a Hecht (1976) popsal znaky holomorfních diskrétních reprezentací řady.
Viz také
Reference
- Bargmann, V (1947), „Neredukovatelné jednotné zastoupení skupiny Lorentz“, Annals of Mathematics, Druhá série, 48: 568–640, doi:10.2307/1969129, ISSN 0003-486X, JSTOR 1969129, PAN 0021942
- Harish-Chandra (1954), „Reprezentace polojednodušých Lieových skupin. VI“, Sborník Národní akademie věd Spojených států amerických, 40: 1078–1080, doi:10.1073 / pnas.40.11.1078, ISSN 0027-8424, JSTOR 89268, PAN 0064780, PMC 1063968, PMID 16578441
- Harish-Chandra (1955a), "Integrovatelné a čtvercově integrovatelné reprezentace polojednodušé Lieovy skupiny" (PDF), Sborník Národní akademie věd Spojených států amerických, 41: 314–317, doi:10.1073 / pnas.41.5.314, ISSN 0027-8424, JSTOR 89123, PAN 0070957
- Harish-Chandra (1955c), "Reprezentace polojednodušých Lieových skupin. IV", American Journal of Mathematics, 77: 743–777, doi:10.2307/2372596, ISSN 0002-9327, JSTOR 2372596, PAN 0072427
- Harish-Chandra (1956a), "Reprezentace polojednodušých Lieových skupin. V", American Journal of Mathematics, 78: 1–41, doi:10.2307/2372481, ISSN 0002-9327, JSTOR 2372481, PAN 0082055, PMC 1063967, PMID 16578440
- Harish-Chandra (1956b), "Reprezentace polojednodušých Lieových skupin. VI. Integrovatelné a čtvercově integrovatelné reprezentace", American Journal of Mathematics, 78: 564–628, doi:10.2307/2372674, ISSN 0002-9327, JSTOR 2372674, PAN 0082056
- Hecht, Henryk (1976), „Postavy některých představení Harish-Chandry“, Mathematische Annalen, 219 (3): 213–226, doi:10.1007 / BF01354284, ISSN 0025-5831, PAN 0427542
- Martens, Susan (1975), „Postavy holomorfní diskrétní série“, Sborník Národní akademie věd Spojených států amerických, 72 (9): 3275–3276, doi:10.1073 / pnas.72.9.3275, ISSN 0027-8424, JSTOR 65377, PAN 0419687, PMC 432971, PMID 16592271
externí odkazy
- Garrett, Paul (2004), Některá fakta o diskrétních řadách (holomorfní, kvartérní) (PDF)