Chapman – Robbins vázán - Chapman–Robbins bound - Wikipedia
v statistika, Chapman – Robbins vázán nebo Hammersley – Chapman – Robbins vázán je dolní mez na rozptyl z odhady deterministického parametru. Jedná se o zobecnění Cramér – Rao vázán; ve srovnání s vazbou Cramér – Rao je přísnější a použitelnější pro širší škálu problémů. Výpočet je však obvykle obtížnější.
Vazba byla nezávisle objevena John Hammersley v roce 1950,[1] a Douglas Chapman a Herbert Robbins v roce 1951.[2]
Tvrzení
Nechat θ ∈ Rn být neznámým, deterministickým parametrem a nechat X ∈ Rk být náhodná proměnná, interpretovaná jako měření θ. Předpokládejme funkce hustoty pravděpodobnosti z X je dána p(X; θ). Předpokládá se, že p(X; θ) je dobře definovaný a to p(X; θ) > 0 pro všechny hodnoty X a θ.
Předpokládat δ(X) je objektivní odhad libovolné skalární funkce G: Rn → R z θ, tj.,
Vazba Chapman – Robbins to pak uvádí
Všimněte si, že jmenovatel ve spodní hranici výše je přesně -divergence z s ohledem na .
Vztah k Cramér-Rao vázán
Výraz uvnitř suprema ve vazbě Chapman-Robbins konverguje k Cramér – Rao vázán když Δ → 0, za předpokladu podmínek pravidelnosti vázaného prostoru Cramér – Rao. To znamená, že když existují obě hranice, verze Chapman-Robbins je vždy přinejmenším stejně těsná jako hranice Cramér-Rao; v mnoha případech je podstatně přísnější.
Vázané Chapman-Robbins také drží za mnohem slabších podmínek pravidelnosti. Například není učiněn žádný předpoklad týkající se diferencovatelnosti funkce hustoty pravděpodobnosti p(X; θ). Když p(X; θ) je nerozlišitelný, Fisher informace není definován, a proto vazba Cramér – Rao neexistuje.
Viz také
Reference
- ^ Hammersley, J. M. (1950), „O odhadu omezených parametrů“, Journal of the Royal Statistical Society, Řada B, 12 (2): 192–240, JSTOR 2983981, PAN 0040631
- ^ Chapman, D. G .; Robbins, H. (1951), „Odhad minimální odchylky bez předpokladů pravidelnosti“, Annals of Mathematical Statistics, 22 (4): 581–586, doi:10.1214 / aoms / 1177729548, JSTOR 2236927, PAN 0044084
Další čtení
- Lehmann, E. L .; Casella, G. (1998), Teorie odhadu bodu (2. vyd.), Springer, str. 113–114, ISBN 0-387-98502-6