Časopis rekreační matematiky - Journal of Recreational Mathematics
![]() | |
Disciplína | Rekreační matematika |
---|---|
Jazyk | Angličtina |
Upraveno podle | Charles Ashbacher, Lamarr Widmer |
Podrobnosti o publikaci | |
Dějiny | 1968–2014 |
Vydavatel | Baywood Publishing Company (Spojené státy ) |
Frekvence | Čtvrtletní |
Standardní zkratky | |
ISO 4 | J. Recreat. Matematika. |
Indexování | |
ISSN | 0022-412X |
The Časopis rekreační matematiky byl americký časopis věnovaný rekreační matematika, byla zahájena v roce 1968.[1] Obecně ji vydával čtvrtletně Baywood Publishing Company, dokud nepřestal vydávat poslední číslo (ročník 38, číslo 2) vydané v roce 2014. Počáteční vydavatel (svazky 1–5) byl Greenwood Periodicals.
Harry L. Nelson byl primárním redaktorem pět let[2] (svazky 9 až 13, s výjimkou svazku 13, číslo 4, když se původní editor vrátil jako vedoucí) a Joseph Madachy, volal úvodní vedoucí editor a editor předchůdce Rekreační matematický časopis která probíhala v letech 1961 až 1964,[1] byl editorem po mnoho let. Charles Ashbacher a Colin Singleton převzal funkci redaktorů, když Madachy odešel do důchodu (svazek 30, číslo 1). Konečnými redaktory byli Ashbacher a Lamarr Widmer. Časopis má od svého vzniku také seznam přidružených editorů, z nichž jeden byl Leo Moser.
Časopis obsahuje:
- Originální články
- Recenze knih
- Alfametika A Řešení Alphametics
- Problémy A Dohady
- Řešení problémů a dohadů
- Seznam navrhovatelů a řešitelů problémů a domněnek
Indexování
Časopis je indexován v:
- Premier pro akademické vyhledávání
- Rejstřík recenzí knih
- Mezinárodní bibliografie periodické literatury
- Mezinárodní bibliografie recenzí knih
- Příručka čtenáře k periodické literatuře
- Skupina vichřice
Reference
- ^ A b Trigg, Charles W. (1978). „Co je to rekreační matematika?“. Matematický časopis. 51 (1): 18–21. doi:10.2307/2689642. ISSN 0025-570X.
- ^ „Matematický archiv - Harry L. Nelson“. University of Calgary. Citováno 2020-06-20.