William F. Donoghue Jr. - William F. Donoghue Jr.

William Francis Donoghue Jr. (7. září 1921 - 4. dubna 2002, Irvine, Kalifornie ) byl americký matematik se specializací na analýzu.

Životopis

Donoghue získal v roce 1951 titul PhD University of Wisconsin – Madison. Jeho disertační práce Ohraničené uzavření lokálně konvexních prostorů byl napsán pod dohledem William Frederick Eberlein.[1] Donoghue učil a dělal výzkum na University of Kansas, Newyorská univerzita, a Michiganská státní univerzita, než se v roce 1965 stal profesorem na University of California, Irvine.[2]

Pro akademický rok 1958/59[3] byl členem Guggenheimova týmu ve Švédsku. Po čtyři měsíce v roce 1962 působil jako hostující profesor na pařížské univerzitě. Akademický rok 1972/73 strávil volno na univerzitě v Lundu.[2]

26. ledna 1974 se oženil s Grace Koo v Orange County v Kalifornii.

Vybrané publikace

Články

  • Donoghue, William F .; Smith, Kennan T. (1952). „O symetrii a ohraničeném uzavření lokálně konvexních prostorů“. Transakce Americké matematické společnosti. 73 (2): 321. doi:10.2307/1990672. JSTOR  1990672.
  • Donoghue, W. F. (1957). „Mříž invariantních podprostorů zcela kontinuální kvazi-nilpotentní transformace“ (PDF). Pacific Journal of Mathematics. 7 (2): 1031–1035. doi:10.2140 / pjm.1957.7.1031.
  • Donoghue, William F. (1957). „V číselném rozsahu omezeného operátoru“. Michigan Mathematical Journal. 4 (3): 261–263. doi:10,1307 / mmj / 1028997958.
  • Kelley, John L .; Namioka, Isaac; Donoghue, W. F .; Lucas, Kenneth R .; Pettis, B. J .; Poulsen, Ebbe Thue; Price, G. Baley; Robertson, Wendy; Scott, W. R .; Smith, Kennan T. (1963). Lineární topologické prostory. Postgraduální texty z matematiky. 36. 26–82. doi:10.1007/978-3-662-41914-4_2. ISBN  978-3-662-41768-3.
  • Donoghue, William F. (1963). „O problému Nieminena“ (PDF). Publikace Mathématiques de l'IHÉS. 16: 31–33. doi:10.1007 / BF02684290.
  • Donoghue, William F. (1965). "O rušení spektra". Sdělení o čisté a aplikované matematice. 18 (4): 559–579. doi:10,1002 / cpa.3160180402.
  • Donoghue, William F. (1965). „Na zvedacím zařízení“. Proceedings of the American Mathematical Society. 16 (5): 913. doi:10.1090 / S0002-9939-1965-0208353-3. ISSN  0002-9939.
  • Donoghue, William F. (1966). "Věty o Loewnerovi a Pickovi". Israel Journal of Mathematics. 4 (3): 153–170. doi:10.1007 / BF02760074.
  • Donoghue, William F. (1967). „Interpolace kvadratických norem“ (PDF). Acta Mathematica. 118: 251–270. doi:10.1007 / BF02392483.
  • Donoghue, William F. (1980). "Monotónní operátor funguje na libovolných množinách". Proceedings of the American Mathematical Society. 78: 93. doi:10.1090 / S0002-9939-1980-0548091-9.
  • Donoghue, William F. (1980). "Reprodukce prostorů jádra a analytické pokračování". Rocky Mountain Journal of Mathematics. 10 (1): 85–97. doi:10.1216 / RMJ-1980-10-1-85. JSTOR  44236514.

Knihy

Reference

  1. ^ William F. Donoghue, Jr. na Matematický genealogický projekt
  2. ^ A b Gelbaum, Bernard. „In memoriam. William F. Donoghue, Jr.“. Senát Kalifornské univerzity.
  3. ^ „William F. Donoghue Jr.“. John Simon Guggenheim Memorial Foundation.
  4. ^ Jones, D. S. (1971). "Recenze Distribuce a Fourierovy transformace". Bulletin of London Mathematical Society. 3 (1): 89–90. doi:10.1112 / blms / 3.1.89. ISSN  0024-6093.