Paranormální prostor - Paranormal space
v matematika, v říši topologie, a paranormální prostor (Nyikos 1984 ) je topologický prostor ve kterém každý počitatelný diskrétní sbírka uzavřené sady má místně konečné otevřená expanze.
Viz také
- Normální prostor - topologický prostor, ve kterém každé dva disjunktní uzavřené sady mají disjunkce otevřené čtvrti
- Parakompaktní prostor - topologický prostor, ve kterém každý otevřete kryt připouští otevřenou lokálně konečnou upřesnění
Reference
- Nyikos (1984), „Problémová sekce: Problém B. 25“, Horní. Proc., 9
- Smith, Kerry D .; Szeptycki, Paul J. (2000), „Paranormální prostory pod ◊ *“, Proceedings of the American Mathematical Society, 128 (3): 903–908, doi:10.1090 / S0002-9939-99-05032-7, ISSN 0002-9939, PAN 1622981
![]() | Tento související s topologií článek je a pahýl. Wikipedii můžete pomoci pomocí rozšiřovat to. |