Čestný diplom prezidenta (Ázerbájdžán) - Honorary Diploma of President (Azerbaijan)
Čestný diplom prezidenta Ázerbájdžánu je ocenění v Ázerbajdžán. 17. Října 2007 byl v souladu se zákonem z roku 2006 schválen čestný diplom Národní shromáždění (Ázerbájdžán) a prezident Ilham Alijev číslovaných 639.[1]
Popis
Čestný diplom udělený občanům a cizincům za jejich úspěchy v oblasti kultury, umění, literatury, vědy, vzdělávání, sportu, veřejné služby, legislativy, politiky, společnosti, ekonomiky a mezinárodních vztahů.
Laureáti
Existuje řada laureátů čestného diplomu. Jsou to občané i cizinci. Michail Jefimovič Švydkoj získal čestný diplom za aktivity v oblasti rozvoje kulturních vztahů mezi Rusko a Ázerbájdžán v roce 2018.[2] Joseph Kobzon také oceněn tímto diplomem v roce 2017.[3] Předseda Sněmovny reprezentantů brazilského národního kongresu Rordrigo Maya udělil čestný diplom prezidenta Ázerbájdžánu.[4] Michail Jurijevič Zabel oceněn čestným diplomem za aktivní účast na veřejném životě Ázerbájdžánu.[5] Latifa al-Fahd al-Salim al-Sabah, předsedkyně Kuvajtského výboru pro ženské záležitosti, získala čestný diplom za příspěvky ve vztazích mezi dvěma zeměmi.[6] Polad Bulbuloglu,[7] Salman Musajev,[8] Allahshuku Pashazadeh,[9] Vagif Behbudov, Valeh Jafarov,[10] Yusif Yosibov[11] obdrželi čestný diplom prezidenta za jejich činnost v různých oborech.
Reference
1. ^ „Objednávka:“ Čestný diplom prezidenta Ázerbájdžánu"".
2. ^ "Azərbaycan Prezidentinin Rəsmi internet səhifəsi - SƏNƏDLƏR» Sərəncamlar ". president.az (v Ázerbájdžánu). Citováno 2019-01-21.
3. ^ "Iosif Kobzon Azərbaycan Prezidentinin fəxri diplomu ilə təltif edilib". Trend.Az (v Ázerbájdžánu). 09.09.2017. Citováno 2019-01-21.
4. ^ Laravel. „Rodriqo Maya“ Azərbaycan Prezidentinin fəxri diplomu „ilə təltif edildi“. Laravel (v Ázerbájdžánu). Citováno 2019-01-21.
5. ^ "M.Y.Zabelinin" Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fəxri diplomu "ilə təltif edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı". azertag.az (v Ázerbájdžánu). Citováno 2019-01-21.
6. ^ [email protected], moderní az. „Küveyttli siyasətçi Azərbaycan prezidentinin fəxri diplomu ilə təltif edilib“. moderní.az (v Ázerbájdžánu). Citováno 2019-01-21.
7. ^ ""Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Fəxri Diplomu "Moskva Dövlət Humanitar-İqtisad Universitetinin rektoruna təqdim edilib". www.aztv.az. Citováno 2019-01-21.
8. ^ „Salman Musayev“ Azərbaycan Prezidentinin fəxri diplomu „ilə təltif edilib“. Zpráva İnformasiya Agentliyi (v Ázerbájdžánu). Citováno 2019-01-21.
9. ^ "Allahşükür Paşazadə" Azərbaycan Prezidentinin fəxri diplomu "ilə təltif edilib - InterAz". interaztv.com (v Rusku). Citováno 2019-01-21.
10. ^ "Valeh Jafarov".
11. ^ „Yusif Yosibov“.